jeżeli chcesz przybić mi piątkę i/lub wziąć udziału w moim warsztacie w marcu

Razem z Odkurzaczem, z którym pracowałem w moim poprzednim zespole SRE w Nordei, będziemy prowadzić warsztat o Dockerze na konferencji ByteBay w Gdańsku. Sama konferencja trwa 2 dni i składa się z warsztatów i wykładów deep dive (przynajmniej 2.5h każdy).

 

Nasz warsztat odbędzie się 16 marca o 12:30 – 15:00 na stadionie Energa Arena. Wstęp na konferencję jest płatny. Agendę możecie znaleźć poniżej lub na stronie konferencji.

Wykorzystanie dockera w celu poprawy efektywności CI/CD

Dzięki zastosowaniu dockera możemy zwiększyć efektywność naszego CI/CD. I nie mamy tu na myśli konteneryzacji aplikacji, a wykorzystanie dockera jako składnik środowiska budującego (development toolchain). Na warsztacie wspólnie przygotujemy build plan w narzędziu CI z pojedynczym agentem, a następnie dowiemy się, jak w prosty sposób skalować to rozwiązanie gdy przybywa nam obciążenia, zarówno w postaci wzrostu ilości: użytkowników, build planów, jak i samych buildów. Każdy z uczestników będzie rozwijał swoje środowisko CI z wykorzystaniem platformy chmurowej. W wielu firmach dużym problemem jest utrzymywanie wydajnej infrastruktury CI/CD i chcemy zaprezentować jeden ze sposobów na rozwiązanie tego wyzwania.
Podczas warsztatu poruszymy następujące kwestie:

  • Tworzenie kontenera budującego przykładową aplikację
  • Uruchomienie kontenera budującego w lokalnym środowisku
  • Symulacja wzrostu ilości równoległych buildów
  • Skalowanie kontenerów budujących z wykorzystaniem chmury
Absolwent informatyki i MBA, od 4 lat pełni role managerskie w sektorze IT. Pracował w firmach o różnej wielkości: od małych startupów po korporacje, które zajmowały się różnymi dziedzinami IT (firmware, sterowniki sprzętu, mobile, eCommerce, social media, big data, rynki finansowe). Aktualnie senior dev-ops engineer w Nordea Capital Markets dostarczającym narzędzia dla rynków finansowych. Zaangażowany w organizację Trójmiejskiego Java User Group oraz w polską edycję Washington Business Week. Interesuje się ekonomią behawioralną i psychologią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.