jeżeli chcesz przybić mi piątkę i/lub wziąć udziału w moim warsztacie w marcu

Razem z Odkurzaczem, z którym pracowałem w moim poprzednim zespole SRE w Nordei, będziemy prowadzić warsztat o Dockerze na konferencji ByteBay w Gdańsku. Sama konferencja trwa 2 dni i składa się z warsztatów i wykładów deep dive (przynajmniej 2.5h każdy).

 

Nasz warsztat odbędzie się 16 marca o 12:30 – 15:00 na stadionie Energa Arena. Wstęp na konferencję jest płatny. Agendę możecie znaleźć poniżej lub na stronie konferencji.

Wykorzystanie dockera w celu poprawy efektywności CI/CD

Dzięki zastosowaniu dockera możemy zwiększyć efektywność naszego CI/CD. I nie mamy tu na myśli konteneryzacji aplikacji, a wykorzystanie dockera jako składnik środowiska budującego (development toolchain). Na warsztacie wspólnie przygotujemy build plan w narzędziu CI z pojedynczym agentem, a następnie dowiemy się, jak w prosty sposób skalować to rozwiązanie gdy przybywa nam obciążenia, zarówno w postaci wzrostu ilości: użytkowników, build planów, jak i samych buildów. Każdy z uczestników będzie rozwijał swoje środowisko CI z wykorzystaniem platformy chmurowej. W wielu firmach dużym problemem jest utrzymywanie wydajnej infrastruktury CI/CD i chcemy zaprezentować jeden ze sposobów na rozwiązanie tego wyzwania.
Podczas warsztatu poruszymy następujące kwestie:

  • Tworzenie kontenera budującego przykładową aplikację
  • Uruchomienie kontenera budującego w lokalnym środowisku
  • Symulacja wzrostu ilości równoległych buildów
  • Skalowanie kontenerów budujących z wykorzystaniem chmury
Absolwent informatyki i MBA, od 8 lat pełni role managerskie w sektorze IT. Pracował w firmach o różnej wielkości: od małych startupów po korporacje, które zajmowały się różnymi dziedzinami IT (firmware, sterowniki sprzętu, mobile, eCommerce, social media, big data, rynki finansowe, agencja prasowa). Aktualnie team leader pracujący dla firmy, dostarczającej informacji na temat samochodów. Zaangażowany w organizację Trójmiejskiego Java User Group oraz w przeszłości polską edycję Washington Business Week. Interesuje się ekonomią behawioralną i psychologią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.